x

Kurslar

Kurslar

TORAKS KURSU - 23 Eylül 2022 Cuma

11:00-11:15Açılış konuşması ve Kurs hakkında bilgilendirme: N. Mert Şentürk
1. Tek Akciğer Ventilasyonu (TAV):
11:15-11:30: TAV Araç gereçleri, Hava yolu YönetimiF. Nur Kaya
11:30-11:45: Perioperatif Hipoksi ve YönetimiDavud Yapıcı
11:45-12:00: Nasıl ventile edelim?N. Mert Şentürk
2. Uygulamalar: N. Mert Şentürk, Davud Yapıcı, F. Nur Kaya, Zerrin Sungur, Özlem Turhan, G. Arife Şengel, Onur Kumlu
12:10-12:30: Bütün İstasyonlar: Fiberoptik Bronkoskopi 
12:30 - 13:00: KahveArası
13:00-13:20: A İstasyonu: Sol Çift lümenli Tüpler 
13:20-13:40:

B İstasyonu: Cohen bronşiyal bloker

 
13:40-14:00: C İstasyonu: Arndt bronşiyal bloker 
14:00-14:20:D İstasyonu: Tappa bronşiyal bloker 
14:20-14:40: E İstasyonu: Sağ Çift lümenli Tüpler 
14:40-15:00: KURS DEĞERLENDİRMESİ-GERİ BİLDİRİM VE SERTİFİKA DAĞITIMI

 KURS KONTEANJANIMIZ DOLMUŞTUR, İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ 

EKOKARDİYOGRAFİ KURSU - 23 Eylül 2022 Cuma

11:00-11:15AçılışTürkan Kudsioğlu
11:15-11:30Sol Ventrikül ve TÖETürkan Kudsioğlu
11.30-12:00Right ventricular pathophysiologyPatrick Wouters
12:00-12:15Kahve Arası
12:15-12:30Hemodinamik HesaplamalarAlper Kararmaz
12:30-12:45Mitral ve Aort KapakÜmit Karadeniz
12:45-13:00Kahve Arası
13:00-14:50I-Pratik Uygulama (Transözefageal EKO, maket Simülasyon)Muharrem Koçyiğit,
Ümit Karadeniz
 II-Pratik Uygulama -Temel Görüntüler (Transtorasik EKO)Bahar Öç,
Günseli Abay
 III- Pratik Uygulama- Hesaplamalar (Transtorasik EKO)Alper Kararmaz,
Beyhan Bakkaloğlu
 IV- Pratik Uygulama Temel Akciğer USG/ Vasküler USGZeliha Tuncel
 Eğiticiler: Türkan Kudsioğlu, Alper Kararmaz, Ümit Karadeniz, Muharrem Koçyiğit, Günseli Abay, Bahar Öç, Beyhan Bakkaloğlu, Zeliha Tuncel
14:50-15:00KURS DEĞERLENDİRMESİ-GERİ BİLDİRİM VE SERTİFİKA DAĞITIMI

HEMODİNAMİ KURSU - 23 Eylül 2022 Cuma

11:00-11:15Kurs Tanıtımı Tülün Öztürk
11:15-11:30 Oksijen sunumu, tüketimi, OER ve bozukluklarıAslı Demir
11:30-11:45 Statik parametreler; CVP, PAP, PCWPCanan Gürsoy
11.45-12:00Dinamik parametreler, SVV, PPV, PVIİmge Özdemir
12:00-12:15 Tartışma 
12:15-12:30Kahve Arası
12:30-12:45Afterload parametreleri, SVR, Ea,Taner Abdullah
12:45-13:00Kontraktilite parametreleri, dP/dT,CCE,CPOEnes Aydın
13:00-13:15 Tartışma 
13:15-13:30KahveArası 
 

UYGULAMA MASALARI

13:30-14:00PULSE Counter analiz, Mostcare, CI, SVI, SVRI, Ea, Edyn, CCE, dp/dt, PPV 
14:00-14:30Strok Volum analiz, Özefageal Doppler CI, SVI, FTc,FTp, MD 
14:30-15:00 PULSE Counter analiz, LİDCO, PVI 
15:00-15:10KURS DEĞERLENDİRMESİ-GERİ BİLDİRİM VE SERTİFİKA DAĞITIMI 
 Eğiticiler: Tülün Öztürk, Aslı Demir, Funda Gümüş, Enes Aydın, Taner Abdullah, İmge Özdemir